מרכז גמילה - איתךייעוץ ללא התחייבות 24/7
התקשרו עכשיו:
050-6759095

מרכז גמילה מסמים ואלכוהול

גמילה מאלכוהול

אם אתם מרגישים שהאלכוהול השתלט על חייכם, אם אתם מקנאים באנשים שמסוגלים לבלות מבלי להשתכר, אם אתם מאמינים שהפסקת השתייה תביא לשיפור באיכות החיים שלכם – הגיע הזמן לפנות לקבלת טיפול. אם אתם מוצאים את עצמכם מאבדים את ההכרה ואת הזיכרון לאחר ערב של שתייה – נחוצה לכם תכנית גמילה מאלכוהול.

שתיית אלכוהול הופכת להתמכרות כאשר היא גורמת לבעיות במקום העבודה ובבית. בכל מקרה בו שתיית אלכוהול היא הפתרון שלכם למצבים של חרדה, דיכאון, עצב, תסכול וכעס – אתם נמצאים בקבוצת סיכון להתמכרות. שתייה בסתר, עליה הדרגתית מתמדת בכמויות, תחושת רעד בבקרים, רקע משפחתי של אלכוהוליזם ותחושות של לחץ כאשר אין אלכוהול בקרבתכם, מעידים גם כן על בעיה הדורשת טיפול.

אני יכול להפסיק מתי שאני רוצה:

גמילה מאלכוהול נחשבת לתהליך גמילה קשה וארוך. מדובר בתהליך מתמשך הדורש תמיכה רבה, עצמה נפשית, מחויבות ומוטיבציה. על המטופל להפסיק לחלוטין כל שימוש באלכוהול ללא מעידות. בעבור אותם אנשים בעבורם מילא האלכוהול תפקיד כה חשוב הפרידה ממנו אינה פשוטה. הדרך היחידה בה יצליחו להיגמל מהאלכוהול היא תכנית מקצועית במרכז גמילה מנוסה ומסור.

שלב הגמילה הפיזית:

כל תכנית גמילה מאלכוהול מתחילה בראש ובראשונה בגמילה פיזית במהלכה הגוף למד לתפקד ללא אלכוהול. שלב זה נמשך כ-21 ימים המאופיינים בתופעות של חרדה, הזיות, הזעה, כאבי שרירים. התגובה הפיזית של הגוף מעידה על חומרת הבעיה. לאחר תקופה ארוכה של שתייה ממושכת, הגוף אינו יודע איך לתפקד ללא אלכוהול.

שלב הגמילה הרגשי:

זהו השלב בו על המטופל ללמוד להתמודד עם המציאות ללא אלכוהול. עליו להתמודד עם רגשותיו, עם קשיים ועם מצבים לא נעימים ללא אלכוהול. התמכרות לאלכוהול היא תוצר של קושי בהתמודדות עם רגשות מסוימים. תהליכי גמילה מאלכוהול מספקים למטופל כלים להתמודדות נכונה עם רגשות, קשיים ושאר אתגרים בחיי היומיום. הכלים הם ברובם כלים מעשיים בהם עושים המטופלים שימוש יומיומי.

השלב השלישי מתמקד בהתפתחות אישית והעצמה. המטופל לומד להכיר את עצמו מחדש, מגלה תעצומות נפש ומתמודד עם התוצאות של התנהגותו ההרסנית. זהו השלב בו המטופל מתבונן בהשלכות השליליות של האלכוהול ומקבל כלים לשיקום ההריסות וחזרה לשגרה.

לתמיכה וייעוץ ראשוני

ניתן להתקשר 24/7

ליעוץ חינם

050-6759095

או מלאו פרטים ונשמח לחזור אליכם:


טואול בניית אתרים