מרכז גמילה - איתךייעוץ ללא התחייבות 24/7
התקשרו עכשיו:
050-6759095

מרכז גמילה מסמים ואלכוהול

גמילה מהימורים

התמכרויות מופיעות בכל תחומי החיים שלנו. טיפול נדרש כאשר אותה התמכרות משתלטת על חיינו ואיננו מסוגלים עוד לשלוט בה. התמכרות להימורים הינה בעיה חמורה המביאה עמה השלכות קשות בתחום הפיזי, הנפשי, המנטלי, החברתי, הכלכלי והתפקודי. בעיות הימורים הביאו אנשים נורמטיביים לכאורה לבצע פשעים חמורים, להרוס את משפחתם, לפגוע בעצמם מבחינה פיזית ולאבד לחלוטין את השליטה על חייהם.

גמילה מהימורים נדרשת במקרים של הימורים במתכונת לא חוקית ובמקרים של הימורים חוקיים (מפעל הפיס, לוטו). ברגע בו מלווים ההימורים בהשלכות הרסניות ובחוסר שליטה, תכנית גמילה מהימורים מתבקשת. מדובר במחלה לכל דבר הדורשת טיפול מקצועי ממושך, חיזוק פיזי ורגשי, תמיכה ושיקום.

הצורך בריגוש

הגורם העיקרי להתמכרות להימורים הוא הריגוש המעודד את הדחף הכפייתי. גם כאשר המהמר מודע להשפעות ההרסניות של ההימורים על משפחתו ועל יקיריו, הוא אינו מסוגל לחדול ממעשיו. דחף כפייתי להמר משתלט על השכל הישר ואינו מאפשר בחירה מושכלת.

התמכרות להימורים מלווה לרוב ברגשות של בושה, אשמה, פחד, ייאוש, חרדה והרס עצמי. בהתאם לכך, על תכנית גמילה מהימורים לתת מענה לרגשות השליליים ולסייע למטופל להשתקם מבחינה רגשית. הטיפול הרגשי הוא הדרך היחידה בה יצליח מהמר כפייתי לשלוט בדחף ולחזור לשגרה. בעזרת שיחות אישיות עם פסיכולוג, טיפולים קבוצתיים וטיפול התנהגותי, יצליח המטופל להיגמל מההימורים, להתחזק ולהתחיל לשקם את חייו.

האם אני מכור להימורים?

אנכם בטוחים האם אתם או בן משפחה קרוב זקוקים לטיפול גמילה מהימורים? המשיכו לקרוא ותמצאו שאלון שיסייע לכם בקבלת ההחלטה הנכונה. אם אתם מעוניינים להפסיק להמר אך אנכם מסוגלים או שהמחשבה לוותר על ההימורים מפחידה אתכם, כדאי לפנות לקבלת טיפול. אם אתם או אחרים חושבים שישנה בעיית הימורים, כדאי להתחיל בטיפול בהקדם. כל מקרה בו הימורים הביאו לפציעה, חולי, פגיעה כלכלית, מעצר, פיטורין או פגיעה בקרובים אלייך - הגיע הזמן להודות בבעיה ולהתחיל בתהליך הגמילה.

איך מתחילים?

השלב הראשון יהיה פנייה אל מרכז טיפול בהתמכרויות המציע תכנית ספציפית בעבור גמילה מהימורים. השלב השני יהיה הצטרפות אל התוכנית תוך מודעות אישית לחומרת הבעיה והבעת נכונות להילחם בה ולהשתקם.

לתמיכה וייעוץ ראשוני

ניתן להתקשר 24/7

ליעוץ חינם

050-6759095

או מלאו פרטים ונשמח לחזור אליכם:


טואול בניית אתרים