מרכז גמילה - איתךייעוץ ללא התחייבות 24/7
התקשרו עכשיו:
050-6759095

מרכז גמילה מסמים ואלכוהול

גמילה מסמים קשים

הסם הוא חומר מלאכותי שמשפיע על המוח ועל הרגש.
שימוש בסמים מביא עמו השפעה רגשית ופיזיולוגית, משמעות הדבר היא שעל תהליך גמילה מסמים קשים לתת מענה לשני התחומים.

בחלק מהמקרים, תהליך הגמילה יהיה קשה גם מבחינה גופנית וגם מבחינה נפשי,  בעוד החלק השני של המטופלים ידווח רק על קשיים נפשיים, כך או כך, תסמיני הגמילה אינם פשוטים להתמודדות וגורמים לא אחת לחזרה לשימוש בסם.

מהם סמים קשים?

האבחנה בין סמים קשים לבין סמים קלים מתבצעת על פי מהירות ההתמכרות אל הסם, הנזק הנובע מההתמכרות, עוצמת ההתמכרות והאם מדובר בהתמכרות נפשית בלבד או התמכרות נפשית ופיזית. תחת הקטגוריה "סמים קשים" נכללים חומרים כימיים המביאים עמם השפעה משמעותית על גוף האדם ועל נפשו.

תהליך הגמילה – איך מתחילים?

השלב הראשון יהיה התמודדות עם ההתמכרות הפיזית של האדם. גמילה מסמים קשים מחייבת ניקוי של הגוף מההשפעה של הסם. רק לאחר השלמת שלב זה בהצלחה וחזרת המטופל למצב תפקודי ניתן יהיה להתחיל בטיפול הנפשי ולטפל בבעיית ההתמכרות עצמה.

אין אפשרות להתחיל בטיפול טרם ניקוי ההשפעות של הסם מהגוף, הטיפול הנפשי הוא החלק המורכב והמשמעותי בתהליך. תוך חקירת ההתמכרות הנפשית מתגלות הסיבות להתמכרות, שורש הבעיה, היקפה והקשיים עמם נדרש המטופל להתמודד. 


השימוש בסמים לא פתר או העלים את אותם קשיים שהביאו מראש להידרדרות לסם.
ברוב המקרים, תהליך הגמילה חושף את ההחמרה בקשיים אך גם מעניק למטופל את הכלים להתמודדות נכונה ומלווה אותה לכל אותך הדרך.

באיזו מסגרת טיפולית כדאי לבחור?

גמילה מסמים קשים דורשת תכנית טיפול מתאימה התואמת את אורח החיים של המטופל, סביבת המגורים, חומרת הבעיה ותכונות אופי. ברוב המקרים, הגמילה מהסמים הקשים תתבצע תוך מתן טיפול אינטנסיבי במסגרת סגורה בליווי מקצועי תומך.

אלו תסמינים פיזיים צפויים?

התסמינים הפיזיים הצפויים הם כאבי ראש, כאבי בטן וכאבי שרירים, מצב של קריז המאופיין בכמיהה פיזית חזקה לחומר המצוי בסם. במצבים בהם המטופל סובל מכאבי חזקים וקושי רגשי יגרמו לו לעשות כל מאמץ ולשלם כל מחיר על מנת להשיג עוד מנה של סם.

לתמיכה וייעוץ ראשוני

ניתן להתקשר 24/7

ליעוץ חינם

050-6759095

או מלאו פרטים ונשמח לחזור אליכם:


טואול בניית אתרים