מרכז גמילה - איתךייעוץ ללא התחייבות 24/7
התקשרו עכשיו:
050-6759095

מרכז גמילה מסמים ואלכוהול

גמילה מתרופות מרשם

תרופות מרשם הן תרופות בהן התחלתם לעשות שימוש על פי הנחיית רופא. כמעט תמיד, התרופה ניתנת להקלה בכאבים, הרגעה, טיפול בדיכאון, טיפול בקשיי שינה. על אף העובדה שמדובר בתרופה אותה קבלתם מגורם מוסמך, ישנו סיכון משמעותי להתפתחות של תלות והתמכרות שתדרוש תכנית טיפול גמילה מתרופות מרשם.

מתי מדובר בהתמכרות?

נבקש להבהיר כי כל עוד השימוש בתרופה נעשה בהתאם להנחיות של הרופא המטפל, אין מדובר בהתמכרות הדורשת טיפול. גמילה מתרופות מרשם עולה על הפרק כאשר האדם נוטל מינון גבוה מזה שקבע לו הרופא ועושה שימוש לרעה בתרופה שלא בהתאם להנחיות. מצב של שימוש לרעה בתרופה הוא מצב בו האדם נוטל את התרופה שלא למטרה רפואית. כך למשל, מצב בו האדם נוטל משככי כאבים על מנת להירגע או כמענה לדיכאון, הוא מצב לא תקין אותו יש להפסיק מיד.

תלות בתרופות מרשם:

גמילה מתרופות מרשם מתחילה בטיפול בתלות הגופנית אותה פיתח הגוף בתרופה. הפסקת שימוש בתרופה לאחר פיתוח תלות מביאה עמה תגובה גופנית ותגובה פסיכולוגית. מבחינה גופנית צפויות תגובות גמילה כמו עצבנות, בעיות שינה, אי שקט ובחלק מהמקרים גם פרכוסים. מבחינה נפשית, האדם ירגיש דחף עז ליטול את התרופה ולא יאמין ביכולת שלו לתפקד ללא התרופה.

התמכרות למשככי כאבי ותרופות הרגעה:

תרופות רבות המיועדות לשיכוך כאבים ידועות כתרופות ממכרות. על אף המודעות לסכנה רושם הרופא את התרופה למטופל עקב צורך רפואי. הרופא המטפל מחויב במעקב צמוד אחר השימוש בתרופה ומתן הסברים אודות סכנת ההתמכרות.

מטופלים שעברו גמילה מתרופות מרשם מספרים על תהליך ארוך וקשה להתמודדות פיזית ונפשית. עזרה מקצועית נדרשת במהלך הגמילה בכדי להימנע מסיכונים ולקבל את התמיכה הדרושה. בחלק מהמקרים, תהליך הגמילה יכלול שימוש בתרופות מרשם אחרות המקלות על הגמילה של הגוף מהחומרים הממכרים.

על המטופל להבין את חומרת הבעיה, את הסכנות הכרוכות בנטילת התרופה ואת הצורך לבצע את התהליך תחת השגחה רפואית. גמילה מתרופות מרשם מהווה גמילה מסמים קשים לכל דבר. מרכזי גמילה מתרופות מרשם פועלים בצורה דומה למרכזי גמילה מסמים קשים.

מרכז גמילה
ברכת השם

עזרה ותמיכה למשפחות

לתמיכה וייעוץ ראשוני

ניתן להתקשר 24/7

ליעוץ חינם

050-6759095

או מלאו פרטים ונשמח לחזור אליכם:


טואול בניית אתרים