מרכז גמילה - איתךייעוץ ללא התחייבות 24/7
התקשרו עכשיו:
050-6759095

מרכז גמילה מסמים ואלכוהול

טיפול בהתמכרויות - איך פותרים את הבעיה?

הרגל הופך להתמכרות כאשר הוא משתלט על חיינו או על חייו של אדם קרוב. אם אנכם מצליחים לחדול מהרגל מסוים או לנהל את סדר היום בלעדיו – מדובר ככל הנראה בהתמכרות. טיפול בהתמכרויות המתבצע במרכז טיפולי בליווי של אנשי מקצוע, הוא הדרך הנכונה לגמילה מהירה ויעילה.

התמכרות היא תלות שלכם בהרגל מסוים או חומר מסוים. קשיי הגמילה שמופיעים עם כל ניסיון להפחית את השימוש או להפסיק אותו מעידים על חומרת הבעיה. חשוב להבין כי התלות היא פיזית ורגשית בו זמנית. על תהליך הגמילה לכלול גם טיפול בהיבטים הפיזיים וגם טיפול בהיבטים הרגשיים. עיקר הטיפול יהיה בחיזוק היכולת הרגשית של האדם להתמודד עם השגרה ללא ההרגל אותו מבקשים להפסיק.

טיפול מחזק

התמכרויות מעידות ברוב המקרים על קשיים רגשיים משמעותיים. טיפול בהתמכרויות מצליח להניב תוצאות רק כאשר אותם קשיים רגשיים מקבלים מענה ומטופלים. רק בשלב בו הטיפול מעבד את אותם קשיים ומעניק למטופל כלים נכונים להתמודדות, הוא מצליח להתגבר על הקושי ללא צורך בהתמכרות.

תופעת ההתמכרות כמגפה עולמית

כיום, בעיות של התמכרות לסמים, אלכוהול או תרופות מרשם נפוצות בכל רחבי העולם. במדינות רבות, בעיית ההתמכרות מוגדרת כבעיה רפואית וכגורם תמותה. ההתמכרויות הנפוצות הן לאלכוהול, סמים קלים, מין, סיגריות, קניות ועבודה, אך ישנן התמכרויות נוספות. הבשורה הטובה היא תכנית טיפול בהתמכרויות שמתאימה לכל התמכרות.

התמכרות היא אובססיה בלתי ניתנת לשליטה. התלות בחומר או בפעולה מקשה על האדם להירגע ללא ביצוע הפעולה. התמכרויות מתקיימות בכל הגילאים בקרב נשים וגברים. ישנם מחקרים המצביעים על נטייה תורשתית להתמכרויות.

יש לי בעיה

טיפול בהתמכרויות מתחיל בראש ובראשונה במודעות לבעיה. על האדם להכיר בהיותו מכור ולקחת חלק פעיל בתהליך הגמילה. טיפול שטחי בבעיה ללא התמקדות בשורש הבעיה  יגרום להפסקה זמנית בלבד. ללא טיפול מקצועי מעמיק, ההתמכרות תופיע שוב במהרה באותה המתכונת או במתכונת מעט שונה.

במהלך הטיפול תורכב בעבור כל מטופל תכנית טיפול אישית. חשוב להבין כי צפוי תהליך ארוך המביא עמו שינויים באורח החיים, בהרגלים קבועים, בשיטת המחשבה ובדרכי ההתמודדות עם קשיים. על המטופל להכיר בפגיעה שמביאה ההתמכרות לחייו ולרצות בשינוי.

לתמיכה וייעוץ ראשוני

ניתן להתקשר 24/7

ליעוץ חינם

050-6759095

או מלאו פרטים ונשמח לחזור אליכם:


טואול בניית אתרים